Zrób coś dla siebie - idziemy do kosmetyczki

biegów kosmetycznych cieszą się duże salony, w których można korzystać z bardziej skomplikowanych zabiegów na trwale poprawiających wygląd kobiecej lub męskiej skóry. Niektóre z nich zajmują się także przeprowadzaniem specjalistyc

Zrób coś dla siebie - idziemy do kosmetyczki

Ekskluzywne salony kosmetyczne

Obecnie w miastach prowadzone są różnego rodzaju salony kosmetyczne. Trzeba przyznać, że dużą popularnością wśród osób zainteresowanych przeprowadzaniem zabiegów kosmetycznych cieszą się duże salony, w których można korzystać z bardziej skomplikowanych zabiegów na trwale poprawiających wygląd kobiecej lub męskiej skóry. Niektóre z nich zajmują się także przeprowadzaniem specjalistycznych zabiegów kosmetycznych polegających na przykład na przeszczepianiu włosów. Natomiast w ekskluzywnych salonach kosmetycznych będzie można cieszyć się również z doskonale przygotowanych zabiegów relaksacyjnych stanowiących uzupełnienie dla przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych. Niemniej jednak wiele kobiet lubi korzystać także z małych salonów kosmetycznych.


Dermokosmetyki - co to właściwie jest i dla kogo?

Dermokosmetyki - nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zaliczamy kremy przeciw starzeniu i kremy nawilżające. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze działanie niż tylko to tradycyjne, związane z nawilżaniem (np. Chen et al1; Zettersten, Ghadially, Feingold, Crumrine & Elias, 19972). Jednak pomimo doniesień o korzyściach jakie przynosi stosowanie dermokosmetyków, pojęcie to funkcjonuje tylko jako slogan marketingowy, tzn. nie ma silnych dowodów, na to, że produkty tak oznaczone spełniają funkcję która jest sugerowana przez ich nazwę. Dlatego to do konsumenta należy ocena istotności wszystkich przesłanek i podjęcia decyzji, czy warto więcej zapłacić za dermokosmetyki.

Nazwa dermokosmetyki odnosi się tylko do produktów stosowanych miejscowo takich jak kremy, balsamy oraz maści. Produkty, które są podobne w swoim działaniu, ale przyjmowane są doustnie noszą nazwę nutrikosmetyków.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermokosmetyki


Poznaj historię tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s



© 2019 http://drew-stal.czest.pl/