W co warto zainwestować... u kosmetyczki?

cy jesteśmy: inna fryzura będzie pasować osobie odważnej i energicznej, a inna z kolei osobie spokojnej i zamkniętej w sobie. To właśnie zadaniem fryzjera jest takie dopasowanie do nas fryzury, abyśmy czuli się w niej jak najlepie

W co warto zainwestować... u kosmetyczki?

Nowa fryzura

Jaką wybrać dla siebie fryzurę? Fryzjer to specjalista, który pomoże nam dopasować fryzurę do naszej twarzy, ale także do naszej osobowości. Wiele bowiem zależy od tego jacy jesteśmy: inna fryzura będzie pasować osobie odważnej i energicznej, a inna z kolei osobie spokojnej i zamkniętej w sobie. To właśnie zadaniem fryzjera jest takie dopasowanie do nas fryzury, abyśmy czuli się w niej jak najlepiej pod każdym względem, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale także jeśli chodzi o samopoczucie. Fryzjer może nam także polecić inne zabiegi, na przykład w salonie kosmetycznym, które dodatkowo wpłyną na naszą atrakcyjność. Dlatego warto co jakiś czas odwiedzić tego specjalistę i zrobić coś dla siebie.


Atrakcyjna na przyjęciu

Czeka cię wyjątkowa uroczystość? Chcesz dobrze się do niej przygotować i wyglądać atrakcyjnie? Warto w związku z tym odwiedzić kilka miejsc, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. W pierwszej kolejności warto odwiedzić salon z ubraniami, aby wybrać dla siebie wyjątkową kreację. W dalszej kolejności warto odwiedzić salon kosmetyczny, w którym zrobimy sobie regenerujące maseczki na twarz czy masaże na ciało. Dzięki temu znacząco poprawimy swoje samopoczucie. Podobny efekt ma nowa fryzura. Na wyjątkową okazję warto zadbać, by była faktycznie wyjątkowa. Kiedy wybierzemy dla siebie to, w czym czujemy się najlepiej, z pewnością zrobimy dobre wrażenie na innych.


Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności

Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok. 3000 r. p.n.e. Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę, ale i tzw. ?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry. W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości. Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych. Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa. Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych. Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu. Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii. Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat. W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych. Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę. Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia



© 2019 http://drew-stal.czest.pl/