Ogólnie o usługach sprzątania

łównie do ręcznego mycia ? usuwania brudu i resztek posiłku z naczyń kuchennych, zastawy stołowej i sztućców. Sprzedawany jest w postaci koncentratu dobrze rozpuszczalnego w wodzie. Przed użyciem należy sporządzić jego kilkuprocen

Ogólnie o usługach sprzątania

Skład płynu do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń ? pospolity i uniwersalny detergentowy środek czystości stosowany w gospodarstwach domowych i w gastronomii. Używany jest głównie do ręcznego mycia ? usuwania brudu i resztek posiłku z naczyń kuchennych, zastawy stołowej i sztućców. Sprzedawany jest w postaci koncentratu dobrze rozpuszczalnego w wodzie. Przed użyciem należy sporządzić jego kilkuprocentowy roztwór.

Oprócz skuteczności i wydajności, płyn do mycia naczyń powinien charakteryzować się brakiem negatywnego wpływu na skórę rąk. Nie powinien także pozostawiać zacieków na szklanych naczyniach. Skład chemiczny płynu powinien zapewniać jego neutralność dla środowiska naturalnego oraz szybką biodegradację. Obrońcy przyrody postulują również sprzedawanie takich płynów w postaci wysokoskoncetrowanej i w dużych opakowaniach jednostkowych nadających się do recyklingu.

Podstawowymi składnikami płynu do mycia naczyń są:

oksyetylenowane alkohole tłuszczowe jako związki powierzchniowo czynne (5-15%),
woda.

Ponadto w jego skład mogą wchodzić:

surfaktanty anionowe wspomagające usuwanie tłuszczu,
tlenki amin lub dietanoloamidy jako stabilizatory piany (np. cocamide DEA ? dietanoloamid kwasów oleju kokosowego),
środki enzymatyczne,
wybielacze,
środki odrdzewiające,
regulatory twardości wody (krzemiany, fosforany, cytryniany),
polimery regulujące lepkość,
gliceryna lub lanolina dla ochrony dłoni,
etanol,
chlorek sodu,
kwas octowy,
niewielkie ilości substancji konserwujących, barwiących i zapachowych.

Ciekawostki
Polski płyn do mycia naczyń Ludwik produkowany jest od 1964 r. i początkowo sprzedawany był w szklanych opakowaniach1. Współtwórcami wynalazku są: inż. Hanna Majchert, inż Zbigniew Korda. Właścicielem patentu zostały Zjednoczone Zespoły Gospodarcze INCO Warszawa, obecnie Grupa INCO (wcześniej INCO-Veritas S.A.).
Płyn do mycia naczyń można zastosować do amatorskiego wyizolowania DNA. Technologię takiego procesu zaprezentowali studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego na Dolnośląskim Festiwalu Nauki w 2004.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_do_mycia_naczy%C5%84


Czysty dom w zasięgu Twojej ręki

W dzisiejszych czasach kobiety stoją przed trudnym zadaniem. Na ich barkach spoczywa zdobycie wykształcenia, zrobienie kariery zawodowej, a także utrzymanie domu i wychowanie dzieci. Nic więc dziwnego, że czasami brak nam sił i jesteśmy zniechęcone. Natłok zajęć i brak wolnego czasu na odpoczynek, przyjemności i dbanie o siebie może doprowadzić każdą kobietę do frustracji i bezsilności. Warto więc pomyśleć o tym, jak zmienić taki stan rzeczy. Z pomocą przychodzą nam profesjonalne firmy, które zaprowadzą porządek w naszym domu. W zależności od potrzeb wykonają one gruntowne porządki lub będą dbały o bieżące utrzymanie czystości.


Kilka kroków do odświeżenia dywanu

Wiosna to piękny czas, w którym przyroda budzi się do życia. Coraz dłuższe dni i ciepłe promienie słońca zachęcają do wiosennych porządków, które przydadzą się w każdym domu po długiej zimie. Szczególną uwagę należy poświęcić czyszczeniu dywanów, które zgromadziły duże pokłady kurzu po zimowym sezonie grzewczym. Oto sprawdzony sposób na wyczyszczenie i odświeżenie dywanów w naszym domu. Przede wszystkim należy je dokładnie wytrzepać, aby pozbyć się zalegającego kurzu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wystarczy gruntowne odkurzanie. W ciepłej wodzie mieszamy proszek do pieczenia i ocen. Następnie przygotowany roztwór wcieramy w dywan gąbką lub szczotką i zostawiamy do wyschnięcia. W taki sposób odświeżymy kolor oraz pozbędziemy się starych plam.



© 2019 http://drew-stal.czest.pl/