autokary zabrze

Przewozy regionalne np. to dobry sposób na podróż ze zorganizowanymi grupami. Szkolne wycieczki, sparingi drużyny w innym mieście lub każda konieczność podróży.

O autokarach.

Przygotowanie do podróży

Oczywiście każdy wyjazd wiąże się z pewnymi przygotowaniami; co należy zabrać w długą podróż autokarem lub busem? Na początek rzeczy związane ze zdrowiem. Jeżeli cierpimy na chorobę lokomocyjną należy zabrać odpowiednie leki oraz jakiś worek foliowy. Do tego chusteczki higieniczne lub chociaż jakieś serwetki.

Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem warto zabrać jakąś poduszkę np.

jaśka, aby wygodniej usiąść.

Oczywiście bagaż dzielimy na podręczny oraz główny.
W tym podręcznym pakujemy rzeczy które chcemy zabrać do autokaru, ale myślę, że to akurat jest oczywiste.

Pomysł na osobny pas dla autokarów

autokary zabrzeKiedyś, dawno temu, któryś z Polskich urzędników wpadł na pomysł, aby autobusy miały swój pas na drogach.
I ten pomysł niestety nie wchodzi jeszcze w życie, ale wyobraźmy sobie o ile przyjemniejsza byłaby podróż, gdyby faktycznie takie pasy istniały? Wszyscy byliby bardziej zadowoleni, ponieważ jak wiadomo autobus pełen ludzi nie może przyspieszyć tak jak osobówka, oraz nigdy nie osiągnie takiej prędkości na autostradzie jak nowoczesny sedan.
Takie rozwiązanie znacznie ułatwiłoby przepływ ruchu, oczywiście trzeba byłoby zrobić jeszcze jedną ważną rzecz.

Mianowicie pas dla TIR'ów, ale to już pomysł do przeanalizowania na następna okazję.

Autokary i wygoda podróży

Autokary duże i małe spełniają jedną, podstawową funkcję- maja przewieźć grupę osób na wskazane miejsce o wskazanym czasie.
Jednak autokary różnią się od siebie na różnych płaszczyznach, co wpływa na długość podróży i jej wygodę dla pasażerów.

Mamy duże autokary z miejscami do spania, klimatyzacją, toaletą, telewizją, a nawet dostępem do Wi-Fi. Mniejsze lub starsze autokary mają ograniczony dostęp do powyższych udogodnień, ale i tak potrafią być komfortowe dla pasażera.

Ważne są np.
wygodne siedzenia, czy choćby ogólna sprawność i stan całego pojazdu.
Jeszcze jedna sprawa, która ma spore znaczenia na przebieg i bezpieczeństwo całej podróży to oczywiście kierowca, a dobrego kierowcy nie zastąpi nawet najnowocześniejszy autokar..

Widok do druku:

autokary zabrze

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: