O bhp

u. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą...wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształc

Dodane: 25-10-2014 11:38
O bhp bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą...wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Zatrudniając nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy.

Jedynie pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i na nowo go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Takie szkolenie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń bhp w Polskiej sieci internet jest dosyć spora. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost szeroki. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Sensowną alternatywą dla stacjonarnych szkoleń bhp są szkolenia przez internet. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę fajna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się przy komputerze.


na temat szkoleń bhp

Moim zdaniem najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest odbycie ich w wersji on-line. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać dyrektorzy firmy.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego:
Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma główny wpływ - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Wystarczająco dobre krzesło do biurka komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz odpowiednio profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej 100 pracowników muszą mieć specjalnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Wypadki

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie zdarzą. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bhp. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A pracownik nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Tutaj przypomina mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden z pracowników naprawia maszynę, która nie była wyłączona ani zabezpieczona a drugi przypadkowo naciska włącznik. Maszyna zaczyna pracować i nie daje się wyłączyć w skutek czego nieszczęsny robotnik traci rękę. Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje znaczne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Aczkolwiek lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości bhp zdobytych podczas szkolenia wstępnego zapoznanie pracowników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak nakazuje ustawa powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż sześć miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Konieczność szkoleń okresowych wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).© 2019 http://drew-stal.czest.pl/