Wizyta z kotem u zwierzęcego lekarza nie zawsze jest przyjemna, ale warto wybrać profesjonalny gabinet.

Warto poszukać i mieć pewność, że nasz podopieczny trafi w ręce profesjonalisty.
Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Powołanie do bycia weterynarzem

przychodnia weterynaryjna radomWeterynarze z powołania to właściwie jedyny typ aktywnych zawodowo absolwentów weterynarii.

Niestety wielu ludzi myśli, że praca weterynarza jest łatwa i przyjemna, a tak niestety nie jest.

Już sama kwestia zostania weterynarzem wymaga dużego poświęcenia, ponieważ studia weterynaryjne są tak trudne jak popularna medycyna.
Pierwsze praktyki w trakcie tej nauki pokazują jak bardzo wyobrażenie o tym zawodzie jest różne od rzeczywistości.
Przyszli weterynarze często rezygnują jeszcze na etapie nauki. Później w trakcie wykonywania zawodu również wielu poddaje się z różnych przyczyn.
Jedna z nich jest zwyczajnie ciężka praca i ryzyko zawodowe.
Każdy weterynarz, który pracuje na wsi będzie wiedział o co chodzi.
Jednak Ci, którzy nie rezygnują to właśnie ludzie mający na tyle samozaparcia, że nie poddają się mimo pewnych mankamentów pracy w weterynarii.

W Wikipedii: Lekarz weterynarii

przychodnia weterynaryjna radom
Lekarz weterynarii (pot.
weterynarz, staropol.
konował) ? przedstawiciel jednej z trzech nauk lekarskich (obok medycyny i stomatologii); w Polsce osoba, która ukończyła 5,5-letnie studia na jednym z wydziałów medycyny weterynaryjnej i uzyskała prawo do wykonywania zawodu nadawane przez okręgową izbę lekarsko-weterynaryjną, posiadająca kwalifikacje do badania i leczenia zwierząt oraz do kontroli środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii

Im szybsza pomoc tym lepiej

Zwierzaki, tak jak ludzie, od czasu do czasu chorują, a jak już choroba się zdarzy to nie ma wyjścia trzeba iść do weta.
Choroby zdarzają się różne i w zależności od gatunku naszego pupila mają różny wpływ na jego samopoczucie i ewentualne zagrożenie życia. Niemniej jednak każda choroba powinna być traktowana przez właściciela poważnie, a tym bardziej przez weterynarza. Pamiętajmy, że im mniejszy organizm, tym szybciej choroba rozprzestrzeni się po jego organizmie. Nie bagatelizuj najmniejszych zmian w zachowaniu swojego zwierza. Jeżeli Twój kot zazwyczaj jest pełen energii, a teraz przesypia większość dni to może być oznaka jakiejś choroby i powinieneś się udać do przychodni dla zwierząt jak najszybciej.

To samo tyczy się psa, królika, papugi.

Każdego zwierzęcia- zmiana w zachowaniu może równać się chorobie.

Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę czy Twój pupil zachowuje się jak zawsze..