Kiedy stosować ceny transferowe?

ansów, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych. Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są: Art. 9a nakłada na podatnika obowi

Kiedy stosować ceny transferowe?

Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym, encyklopedyczna definicja

W 2000 z inicjatywy Marka Belki, sprawującego ówcześnie funkcję ministra finansów, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych.

Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są:

Art. 9a nakłada na podatnika obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w przypadku, gdy wartość transakcji z podmiotami powiązanymi z tym podatnikiem (lub podmiotami mającymi siedzibę w raju podatkowym) przekroczy:

Dokumentacja taka powinna obejmować w szczególności określenie funkcji podmiotów uczestniczących w transakcji, podejmowane w związku z tą transakcją ryzyko, jak i aktywa, których transakcja dotyczy, wszystkie przewidywane koszty związane z transakcją, metodę i formę zapłaty oraz oczekiwanych przez podatnika korzyści związanych z transakcją.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe


Jak działa biuro rachunkowe?

Korzyści współpracy z biurem rachunkowym są ogromne. Okazuje się, że prowadzenie księgowości na własną odpowiedzialność oczywiście jest czymś możliwym, ale wprowadza wiele zamieszania i staje się powodem niejednego bólu głowy u właścicieli firm. O wiele lepiej jest zaufać dobrej działalności, która oferuje kompleksową obsługę wszystkich swoich klientów, a więc może pomóc i nam. Naprawdę warto jest powierzyć się specjalistom i cieszyć się życiem zamiast zmagania się z kwestiami finansowymi swojej firmy. Cała biurokracja spadnie z naszych ramion, czy może być coś piękniejszego? Już dziś o tym pomyślmy i odważmy się na podjęcie korzystnych zmian w naszej firmie i w naszym życiu, a za jakiś czas sami sobie za to podziękujemy!


Cytat z Wikipedii, hasło: Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym

W przypadku, gdy podatnik nie dostarczy dokumentacji w przeciągu 7 dni od daty zażądania jej przez organ podatkowy, w przypadku oszacowania dochodu przez organy podatkowe nadwyżka dochodu oszacowanego nad wykazanym podlega opodatkowaniu stawką sankcyjną w wysokości 50%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe



© 2019 http://drew-stal.czest.pl/