Przewozy regionalne np.
to znakomity sposób podróżowania z większymi grupami. Szkolne wycieczki, wyjazdy na treningi czy praktycznie każda inna konieczność podróży. O podróżach.

Pociąg lepszy, niż autokar?

autokary śląskieautokary śląskieAutokarem, czy pociągiem? Dobre pytanie.
Ostatnio PKP Intercity wypuściło kilka reklam promujących podróżowanie pociągami.
Nauczycielka wybrała właśnie taki środek transportu w ramach zorganizowanej wycieczki, co spowodowało wątpliwości rodziców.
Cóż - ewidentnie przedsiębiorstwo próbuje walczyć z rzekomo złą opinią.
W drugiej reklamie pada stwierdzenie, że nie wszystkie pociągi należą do PKP Intercity, więc owszem - bywają beznadziejne.
W domyśle - te beznadziejne to oczywiście konkurencja. Reklamy są bez wątpienia czytelne, jednak czy zachęcają do skorzystania z podroży pociągiem? Nie sądzę - wykorzystując kiepskie chwyty ciężko będzie zachęcić podróżujących, Póki co - wygrywa Polski Bus.

Coś mądrego o autokarach

Autokary mogą być pojazdami piętrowymi, a sporadycznie przegubowymi. Pojazdy tego typu posiadają zwykle 40-50 miejsc siedzących (w przypadku autokarów piętrowych liczba ta może przekraczać 60), przeważnie ułożonych rzędami i zwróconych w kierunku jazdy. Autokary mogą być także wyposażone w miejsca leżące.

Pojazdy te posiadają zazwyczaj wydzieloną przestrzeń bagażową, znajdującą się, w przypadku autokarów jednopoziomowych, pod pokładem pasażerskim.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autokar

Busem, a może nie busem...

Niby oba te pojazdy mają ten sam cel, przewieźć grupę osób we wskazane miejsce.
Ale co z komfortem podróżowania w busie i autokarze? Busy zazwyczaj mają lepiej dostosowane, bardziej ergonomiczne fotele.
Jednak jest w nich mniej miejsca pomiędzy rzędami foteli oraz pomiędzy fotelami.
Autokary natomiast z racji, że są większe oraz wyższe zapewniają stabilniejszą i pozbawioną większych wstrząsów jazdę.

Na szczęście już coraz częściej w obu przypadkach pojazdy są wyposażone w klimatyzacje, co bardzo ułatwia podróż w lato i jest kluczowe przy długich trasach.

Generalnie wychodzi to podobnie, jednak bus w pewnych przypadkach będzie cenowo bardziej atrakcyjny.

.

Widok do druku:

autokary śląskie

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: