Przewozy regionalne dla przykładu to dobry sposób podróżowania ze zorganizowanymi grupami.
Grupy dzieci, sparingi drużyny w innym mieście czy praktycznie każda inna potrzeba podróży.

Kilka słów o podróżach.

Taksówka zbiorowa - co to jest i jak działa?

autokary katowice
Taksówka zbiorowa (ang. share taxi, także: bush taxi, w Rosji i innych krajach byłego ZSRR "marszrutka" - od marszrutnoje taksi, w krajach Ameryki Łacińskiej taxi colectivo) - środek transportu drogowego w wielu częściach świata, zwłaszcza w krajach rozwijających się (choć nie tylko).
Często - z powodu braku komunikacji publicznej w danym rejonie - jest to jedyny sposób poruszania się na duże odległości dla osób niedysponujących własnym środkiem transportu. Taksówkami zbiorowymi są zazwyczaj prywatne samochody osobowe lub minibusy.
Ten środek transportu różni się od zwykłych taksówek faktem zabierania wielu pasażerów, z góry ustalonym celem podróży (każdy kierowca zwykle wozi pasażerów tylko na jednej trasie) oraz zapewnianiem komunikacji na trasach międzymiastowych, a czasem także międzynarodowych.

Od autobusów w transporcie publicznym taksówki zbiorowe różnią się natomiast brakiem ustalonego rozkładu jazdy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka_zbiorowa

Słodycze i słone przekąski

autokary katowiceChyba każdy lubi coś zjeść w podróży, zwłaszcza takiej dłuższej.

Wiele osób preferuje zabierać słodycze; wszelkiego rodzaju batoniki, czekolady, żelki, wafelki, cukierki itp.

Z jednej strony działają dobrze, ponieważ dostarczają dużą dawkę węglowodanów, jednak wzmagają pragnienie przez co więcej pijemy, a sam cukier jest dość moczopędny. To samo tyczy się słonych przekąsek.

Nie rodzi to problemu gdy autokar jest wyposażony w WC, jednak problemy zaczynają się gdy takowego nie ma na pokładzie naszego środka transportu.

Autokar za granicę?

Polscy przewoźnicy oferują wycieczki nie tylko krajowe, niektórzy z nich posiadają licencję na wyjazdy zagraniczne.
Niestety licencja jest wymagana przez Unię Europejską i prawo Polskie, wiec przewoźnicy bez takiej licencji nie mają prawa prowadzić działalności transportu zbiorowego zagranicznego. Jednymi z częstszych tras jest np.
Belgia, Praga czy tez Wiedeń.
Ceny takich wyjazdów są oczywiście droższe niż te wyjazdy w granicach naszego kraju, jednak czasami jest to dużo korzystniejsza opcja niż powiedzmy lot samolotem na wskazane miejsce.
.

Widok do druku:

autokary katowice

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: